Кількість
|
Вартість
|
||
|
Розвиток. Сходи з насіння і пагони з бруньок, що на кореневій шийці, з"являються в квітні - травні. Цвіте в травні - червні. Плодоносить в липні - жовтні.
Біологічні особливості. Максимальна плодючість - близько 7000 насінин.
Екологічні умови. Температура проростання - від +4-6 (мінімальна) до +20-22° (оптимальна).
Поширення. Росте на луках, схилах, узліссях. Трав"янистих місцях, по степах, переважно в западинах по всій країні, крім високогір"я Карпат.
Значення. Конюшина повзуча загальновизнана як відмінна кормова пасовищна культура. Ці рослини добре поїдає будь-яка худоба. На культурних пасовищах висіваються в поєднанні із злаковими культурами. Конюшина біла швидко відростає після витоптування і стравлювання тваринам.
Слід зазначити, що цей представник роду конюшини має властивість поліпшувати структуру грунтового покриву за рахунок життєдіяльності бульбочкових бактерій у кореневій системі конюшини, що засвоюють і накопичують атмосферний азот. Ці рослини є кращими медоносами в центральній і північній частинах Європи. При густому рості цих трав медопродуктивность може становити до 100 кг меду з 1 га. Мед має біле забарвлення, приємний аромат. Біла конюшина використовується в ландшафтному дизайні як газонна трава, зокрема сорт рівендел.
Стебло: сланке, голе, з повзучимн пагонами, що на вузлах укорінюються.
Листки: трійчасті, на довгих (до 30 см) черешках, з широкооберненояйцевидними листочками, 1- 2 см завдовжки.
Коренева система: мочкуватого типу із розгалуженим бічним корінням і укороченим головним коренем.
Квітки: формують суцвіття - кулясту голівку до 2 см в діаметрі, білі або блідорожеві, пізніше бурі, зібрані в кулеподібні головки до 2 см у поперечнику, нещільні. В одному суцвітті налічується 30-80 квіток.
Корінь: стрижневий. Насіння: укладені 3-4 ниркоподібних насінини жовтого кольору.